Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Kríž SDM

Kríž SDM je známy aj ako “Kríž Jubilejného roka”, “Jubilejný kríž”, či “Pútnický kríž. Pápež Ján Pavol II., dnes už svätý, ho 22. apríla 1984 daroval mladým, aby s ním putovali po celom svete. Svätý Otec chcel, aby sa kríž stal znamením lásky Boha k mladým ľuďom vo všetkých kútoch sveta. Na kríži sa nachádza nápis: “Neste ho po zemi ako znamenie lásky Pána Ježiša k celému ľudstvu a ohlasujte všetkým, že vykúpenie a spása je len v Kristovi zomrelom a zmŕtvychvstalom”.

 Kríž SDM je vysoký 3,8 metra a široký 175cm. Váži 40kg. 

 

Ďalšie putovanie ho čaká v dňoch 15. – 29. novembra 2014. V každom z devätnástich miest, kde príde, ho očakáva špeciálny duchovný program s modlitbami, svätými omšami a adoráciami. 

21.11. putoval kríž z trnavskej diecézy do našej- nitrianskej. Pri jeho prevzatí bola aj žiačka našej školy Paula Neviďanská. Ostatní žiaci privítali kríž SDM sv. omšou s p. P. Šabom na Klokočine. Informácie  a perličky o SDM si po sv. omši pre nás pripravil vdp. Peter Mihálik.

Kríž SDM šťastnú cestu do Krakova.

Fotogaléria

Novinky v kocke