Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Začiatok školského roka

DSC_6017.JPG – 109.02 kBPo  čase prázdnin a oddychu nás čakala škola. Skôr ako sme si sadli do školských lavíc, sadli sme si do lavíc ešte dôležitejších v našom kláštornom kostole.

Ďakovali sme sv. omšou za nové objavy, za možnosť cestovať, za čas strávený s rodinou, na výletoch a v táboroch, za ochranu pri potulkách horami, cestami i necestami. Prosili sme o zdravie a silu v novom školskom roku, o schopnosť učiť sa - z kníh aj od seba navzájom. 

 Páter Peter upriamil našu pozornosť na múdrosť, ktorú môžeme získať v tichu modlitby pri stretnutí s Ježišom. Spoločne sme sa zasvätili Panne Márii.

Po svätej omši pán riaditeľ privítal žiakov, pedagógov, zamestnancov a rodičov a poprial nám všetko dobré. Hovoril, že všetci sme súčasťou Božieho plánu a máme tu na Zemi svoje úlohy. Osobitne privítal nových prváčikov.

Príď Duchu Svätý a naplň naše srdcia.

Fotogaléria

(foto: sr. Diana, text: Mgr. B. Farkašová) 

Novinky v kocke