Základná škola sv. Svorada a Benedikta

A tak každý z nás prekročil ...

 

Hádajte čo? No predsa Bránu Milosrdenstva. Svätú omšu na prvý piatok sme slávili v našej Katedrále sv. Emeráma a tak každý z nás, kto sa zodpovedne pripravil svätou spoveďou, mohol získať plnomocné odpustky. Svätú omšu celebroval náš školský kaplán Páter Peter, ktorý nás opäť viedol k tomu najpodstatnejšiemu – Modlite sa! Nájdite si čas na modlitbu! A ukázal nám to na mnohých príkladoch, či už našich kamarátov alebo jednotlivých svätých.

 

 

Spevokol – hoci existujúci len krátko – sa nedal zahanbiť a svojim spevom skrášlil túto slávnostnú liturgiu. Naši deviataci tiež pekne pripravili obetné dary a prečítali čítania a prosby. Preto si môžeme na záver tejto krásnej slávnosti už len pripomenúť slová Svätého Otca Františka:

 

„Brána Božieho milosrdenstva je tesná, ale vždy dokorán otvorená pre všetkých.“

 

Anjel Pána 21.08.2016

Fotogaléria

(Text: sr. Petra Margaréta, foto: sr. Diana)

Novinky v kocke