Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Beseda o Írsku

Bez angličtiny sa človek v dnešnom svete nezaobíde. Našich žiakov sa snažíme vzdelávať v tomto jazyku nielen formou vyučovania, ale každý rok pozývame do školy anglicky hovoriaceho človeka. Tento rok k nám zavítal brat Niall z Írska.

Predtým, ako sa rozhodol študovať za kňaza, bol zverolekárom, a preto na začiatku besedy rozprával o koňoch a dostihoch, ktoré sú v Írsku veľmi obľúbené. Žiaci sa dozvedeli aj o národnom športe Írov (hurling) a svetoznámom írskom tanci – tapdance.  Spoznali nových írskych svätých – sv. Brigittu Írsku, sv. Brendana a  Edel Mary Quinn. Brat Niall mal pripravenú prezentáciu a krátke videá a tak sme si medzery v porozumení hovorenej angličtiny doplnili vizuálnymi pomôckami.

Fotogaléria

(text, foto: sr. Mária Agáta)

Novinky v kocke