Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Beseda s p. Jozafátom

Napriek mnohým povinnostiam, ktoré tento misionár má vo svojej, nie malej farnosti, si našiel páter Jozafát čas a prišiel medzi nás, aby nám porozprával o svojej práci s Rómami. Pracuje s nimi už 18 rokov a na prezentáciách bolo jasne vidno, že ich práca neostáva bez zanechaných stôp. Deti zvážajú mikrobusmi z okolitých dedín do Veľkého Blhu v okrese Rimavská Sobota, kde majú pre nich vytvorené krásne priestory, ktorých centrom je ešte krajšia kaplnka zasvätená Panne Márii Pomocnici.

Deti po škole idú na svätú omšu, pomodlia sa ruženec a potom dostanú niečo dobré pod zub a môžu sa spolu hrať alebo si niečo vyrobiť. Prichádzajú z podmienok, ktoré my nazývame asociálne a tak aj tam im s pomocou dobrodincov pomáhajú ako môžu.

No keď prídu na návštevu hostia, čudujú sa, ako to, že tie deti vydržia byť také dobré počas poklony a svätej omše. Áno, aj to je výsledkom dlhej práce. Deti vedia, že ak niečo chcú, musia sa naučiť správať a v ich detských srdiečkach je aj detská láska k Pánu Bohu.

Sr. Petra Margaréta

 

Novinky v kocke