02-12 2022
Adventný čas

Advent nám klope na dvere a tak si naši prváci vyrobili s pomocou p. vychovávateľky svoj triedny adventný veniec. Vyskúšali si po prvýkrát prácu s tavnou pištoľou a tiež estetické cítenie. S prácou boli raz dva hotoví a krásny veniec bol na svete.

Vonku prší! Vadí? Nám prvákom nie, my si zacvičíme aj v triede. Nepotrebujeme k tomu nič špeciálne, len interaktívnu tabuľu a odhodlanie.

V jedno popoludnie sme sa v 4.A zahrali na dizajnérov a navrhovali sme čičmianské vzory na domčekoch. Na interaktívnej tabuli sme si pozreli, aké rôzne vzory existujú, niečo sme si o nich porozprávali a pustili sme sa do práce. Výsledky našej snahy zdobia nástenku pred triedou.

Naši druháci sa v slnečné piatkové popoludnie rozhodli, že si z piesku postavia nádhernú spoločnú stavbu. A keďže boli veľmi šikovní, výsledok nenechal na seba dlho čakať. Rozvíjali si predstavivosť, trpezlivosť a spoluprácu. Nádherné dielo si môžete pozrieť na fotografiách.

15-12 2020
Advent v 1.B

Tento mesiac sme otočili posledný list v kalendári a spolu s ním privítali aj pani zimu. Ako každý vie, mesiac december so sebou nesie aj krásny čas a to čas adventu. Advent znamená príchod Krista, ktorý túžobne očakávame. Práve cez tieto dni sa pripravujeme na slávenie Vianoc a radostnej spomienky narodenia Pána.
Pozrite si rozžiarené tváričky detí 1.B triedy, ktoré takto trávia adventný čas v ŠKD a tešia sa na vianočné sviatky.

(text a foto: M.Kuklišová)

Deti z 2.B a 3.A vyzdobili vstup do školy obrázkami svätých, aby ochraňovali celú našu školu a naše rodiny. Zároveň vyhlasujeme súťaž. Dobre si pozrite obrázky našich svätých, napíšte ich mená na papier spolu s vašim menom a triedou a odovzdajte vašim pani vychovávateľkám. Deti, ktoré spoznajú všetky mená budú zaradené do žrebovania. Každého, kto sa zúčastní, čaká malá sladká odmena.

(text a foto: K.Borovská)

30-11 2020
Zlatá jeseň

Hoci už máme chladnejšie počasie, chceme si pripomenúť ešte nádhernú jeseň na našom školskom dvore. Listy z našich krásnych javorov sme využili na skvelú zábavu. O tom, akú veľkú radosť mali deti, svedčia nasledujúce fotografie.

(text a foto: K.Borovská)

Minulý týždeň nám neprial čo sa týkalo počasia a tak sme hľadali všetky dostupné alternatívy, ako sa popoludní zabaviť. Z detí v 3. A sa stali stavitelia a architekti a postavili z farebných drevených kociek nádherné stavby. Možno z niektorého z nich bude aj architekt.  Keď už sme stavby dokončili, boli sme v knižnici a nemuseli sme ísť vôbec ďaleko. Knihy sme si boli vybrať v našej školskej knižnici na 2. poschodí. WinkA veruže deti knihy rôznych žánrov zaujali a čítali sme niekoľko dní. Tešíme sa, že deti majú záujem o knihy a veríme, že im to dlho vydrží a vždy si radi niečo pekné prečítajú.

26-10 2020
Šarkaniáda

Slnečné lúče a vietor. To bolo pre nás tretiakov, to pravé orechové. Vybrali sme sa totižto na hrad púšťať šarkanov. Z hradného kopca to išlo jedna radosť a čoskoro sa obloha rozžiarila šarkanmi rôznych tvarov a farieb. Ani po hodine a pol sa nám vôbec nechcelo vrátiť späť do školy. Pri Morovom stĺpe sme sa poďakovali za zdravie a pomodlili sa za všetkých chorých ľudí na celom svete. Ak nám počasie bude priať, radi sa vyberieme púšťať šarkanov opäť.

(text, foto: Mgr. K. Borovská)

Na našej škole máme veľmi veľa talentovaných detí. V jedno popoludnie sa so svojím talentom podelila Johanka Šimonová z 3.A a zahrala nám nádherné skladby od Simy Martausovej a titulnú pieseň z rozprávky Frozen. Spolužiačky Johanke pomohli aj pri speve a krásny umelecký zážitok bol na svete. Ďakujeme Johanke a dievčatám za spestrenie popoludnia.

(text, foto: Mgr. K. Borovská)

Len nám triedu nezrúcaj, takto by sme mohli pokračovať v pesničke. Naši druháci si totižto popoludní v ŠKD veľmi radi zatancujú. Pri tanečných choreografiách nám pomáha interaktívna tabuľa, kde si pustíme piesne a tancujeme a  tancujeme J. O tanečníkov nie je núdza. Môžete si pozrieť fotografie.

(text a foto: Katarína Borovská)

16-06 2020
Telefonát

Možno je to trochu zvláštny názov článku, ale hneď vám vysvetlím o čo ide. Deti z 2.A totižto pravidelne telefonujú so spolužiakmi, ktorí nechodia do školy a sú doma. Porozprávame sa spolu, zasmeje, hádame hádanky, hráme si na hudobných nástrojoch, spievame pesničky, ale čo je najdôležitejšie- utužujeme naše kamarátstva.

(text, foto: Katarína Borovská)

Učiť sa popoludní? Prečo nie! Naši druháci a tretiaci si to mali možnosť vyskúšať počas návštevy SPU, kde si pod vedením pána Ing. Róberta Kirchnera pozreli veľmi peknú prezentáciu o Biodiverzite, teda všetkom živom, čo môžeme nájsť v prírode. Oboznámil nás s informácii zo života zvierat a rastlín a taktiež sme si zopakovali niečo z ochrany životného prostredia. Nasledovala časť vzdelávania, na ktorú sa deti tešili najviac- návšteva Vivária.

Opäť k nám zavítala jeseň, a tak sme sa rozhodli využiť posledné slnečné dni aj my v ŠKD. Zorganizovali sme  „Jesenné tvorivé dielne“ priamo na školskom dvore. Tvorili sme z prírodných materiálov, ktoré sme priniesli do školy: gaštany, listy, halúzky, šišky. O šikovné ruky a ešte krajšie výrobky nebola núdza. S výrobkami našich detí, sme si potom vyzdobili triedy.

(text: Katarína Borovská, foto: Soňa Vrbová)

V jedno krásne slnečné popoludnie do ŠKD zavítal, pre nás už dobre známy, DJ Rajčina. Mixoval nám tie najväčšie hity, aby sme si mohli schuti nielen zatancovať, ale aj zaspievať. Na známe hity ako Macarena, či Non Stop tancovali naozaj všetci. V ŠKD sme prvákov privítali veselou pesničkou od Spievanky a Zahrajka. Už teraz sa veľmi tešíme na ďalšiu tancovačku na ihrisku.

(text: Katarína Borovská, foto: Soňa Vrbová)