Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Zážitkové vzdelávanie a návšteva Vivária

Učiť sa popoludní? Prečo nie! Naši druháci a tretiaci si to mali možnosť vyskúšať počas návštevy SPU, kde si pod vedením pána Ing. Róberta Kirchnera pozreli veľmi peknú prezentáciu o Biodiverzite, teda všetkom živom, čo môžeme nájsť v prírode. Oboznámil nás s informácii zo života zvierat a rastlín a taktiež sme si zopakovali niečo z ochrany životného prostredia. Nasledovala časť vzdelávania, na ktorú sa deti tešili najviac- návšteva Vivária.

Veď vidieť živého krokodíla, pohladkať leguána, hada a obrovskú korytnačku sa nám podarí naozaj len výnimočne. Pre deti to bol naozaj obrovský zážitok, o ktorom hovorili ešte dlho po príchode do školy.

Fotogaléria

(text a foto: Mgr.Katarína Borovská a Rafael Ďurica 5.B)

Novinky v kocke