Deviataci na Zoborskom kláštore

Naši deviataci  využili  v piatok 27.9. pekné jesenné počasie na návštevu Zoborského kláštora. Putovali za naším patrónom školy -  za sv. Svoradom, ktorý svojho času pobýval na Zobore v kláštore i v pustovni - jaskyni. Žiaci sa dozvedeli nielen o založení kláštora, ale aj  o jeho ďalšej histórii, ktorá siaha od 9.st. až po 18.st. Prezreli si Kostol sv.Jozefa a spoločnou modlitbou sme vzdali úctu  našim patrónom a poďakovali nebeskému Otcovi. Mimoriadne  ich zaujala prezentácia príbytku mnícha – kamaldula v podobe rozšírenej/ virtuálnej reality cez tablet. V priestoroch Rákocziho altánka, ktorý je zameraný na hry a šport, si žiaci na interaktívnych tabuliach  ozrejmili vedomosti z histórie i náboženstva.

Chlapci si zahrali malý futbal a šachy v prírode. Predpoludnie na Zoborskom kláštore bol čas zmysluplne a požehnane strávený.

(text:: G.Kratochvílová)