Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Športy sú rozbehnuté....

VybíjanáDo žiackej súťaže sa  prihlásil väčší počet škôl. 

Preto sa 4. 5.  2022  uskutočnilo skupinové kolo, kde sa na pôde ZŠ Benková stretlo 5 základných škôl = ZŠ Benková, ZŠ Beethovenova, ZŠ Jarok, ZŠ Ivanka pri Nitre, ZŠ sv. Svorada a Benedikta. Do okresného kola mohli postúpiť iba 2 družstvá. Preto sa rozhodlo o spravodlivom súboji – „každý s každým“. Hra prebiehala bez problémov v súlade s pravidlami a nakoniec sme si vybojovali 1. miesto a jasný postup do ďalšieho kola.

 

Okresné kolo sa konalo 19. 5. 2022  na ZŠ Topoľová. Tu sa stretli a prišli si zmerať svoje sily najlepší z najlepších – ZŠ Topoľová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, ZŠ Nové Sady, ZŠ Benková, ZŠ sv. Svorada a Benedikta, ZŠ Veľký Lapáš. Kto bol celkovým víťazom?

No predsa MY!!!  Čakalo nás krajské kolo. Trénovali sme, využili každú voľnú chvíľku, aby sme boli čo najlepšie pripravené.

Krajské kolo – 25. 5. 2022  na SPU v Nitre. Išlo o veľa... Prišli všetky víťazné školy  zo 7  okresov. Po rozlosovaní sa vytvorili 2 skupiny. Naša škola (Nitra) sa stretla v súboji s  dievčatami z Levíc a zo Solčian. Druhú skupinu tvorili Nové Zámky, Šaľa, Topoľčianky a Kolárovo.

Druhý  zo skupiny (výhra a prehra zo vzájomných  zápasov) = Nitra – Nové Zámky,  hrali vo finále o 3. miesto. Bojovali a vybíjali sme do poslednej sekundy. V prvom polčase sme  vyhrávali, ale zápas nakoniec skončil v náš neprospech. 

3. miesto – obsadili žiačky z Nových Zámkov

2. miesto – Levice

1. miesto  - Šaľa

Umiestnenie nám síce ušlo o kúsok (2 životy), ale dievčatá do zápasu dali naozaj všetko!

Dievčatá, ktoré reprezentovali našu školu:  Fličková Lea, Opalková Zora (7. A), Križanová Hana (7. B), Zabáková Hana, Zanovitová Eliška, Bírová Alexandra, Klačmanová Vanesa, Miková Lea (6. A), Dežerická Nela, Holá Terézia, Enyioma Valentína (6. B), Ferraj Elisa (5. A), Beňová Sofia (5. B).

Tešíme sa z každého ich úspechu a želáme im  veľa ďalších športových úspechov!!!

Novinky v kocke