Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Škola v prírode

V pondelok 29.4. ráno nastal ten dlho očakávaný deň pre všetkých našich štvrtákov. Prečo? Odchádzali sme na týždeň do školy v prírode v Obyciach. Cesta nám ubehlo rýchlo a čoskoro sme sa ocitli v nádhernom prostredí, obklopení lesom a zurčiacim potokom. Chlapcov hneď upútalo veľké futbalové ihrisko a dievčatá sa potešili preliezkam a hojdačkám. Počas celého týždňa boli deti rozdelené do 4 skupín podľa živlov: Oheň, Voda, Vzduch a Zem.

Prvý deň sme si batikovali skupinové tričká, aby sme ľahko spoznali, kto patrí do akej skupiny. Prvé dva dni sme síce počasie nemali úplne ideálne, ale moc našich každodenných modlitieb a sv. omší  sa ukázala a od stredy sme mohli všetok čas tráviť vonku v prírode. Deti hrali futbal, šantili  s pani učiteľkami na krásnej lúke, vyskúšali si streľbu z praku, založenie ohňa pomocou kresadla, výrobu vodného filtra. A orientáciu v prírode pomocou kompasu. Ďalšie popoludnie hľadali  poklad ukrytý v lese, ku ktorému sa dostali po splnení šiestich úloh. Poklad ukrýval aj cukríky Marshmallow, ktoré sme si potom spoločne opiekli pri ohni.  Vo štvrtok večer sme vyhodnotili Olympiádu a potom prišiel medzi nás svetoznámy DJ Rajčina, ktorý rozprúdil nevídanú zábavu.  Vďaka Pánu Bohu a našim anjelom strážnym za to, že na nás dávali pozor počas celého týždňa a domov sme prišli všetci zdraví a bez úrazu.

Fotogaléria

(text: Mgr. Borovská, foto: Mgr. Bottová, sr. Diana)

Novinky v kocke