Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Exkurzia do Kremnice

Keď nastal 23. október, 9. A  a 9. B konečne po dvoch „ťažkých“  mesiacoch vypadli zo školy. „ Uff,“ vydýchla si škola i my. Smer – Kremnica. Cieľ – zlato !? Bol pekný slnečný deň. V mincovni a múzeu nás privítala milá pani sprievodkyňa : „ Zlaté detičky!“ Rozprávala nám o ťažbe zlata, výrobe mincí a historických zaujímavostiach. A potom šup do bane! Helmy na hlavy, jazyk za zuby a hurá do podzemia. Pani sprievodkyňa bola taká výborná, že sme si dokonca zapamätali , čo vravela.

 V kostole nás zaujala prednáška a výstup do veže  sme brali ako nácvik výstupu do neba. Len si to treba zaslúžiť!

Plánovaný rozchod každý využil po svojom. Pizza, obchodíky, pózy pre fotografky,...

A cesta späť? Pesničky, humor aj modlitba. Z Kremnice máme veľa zážitkov. Celá trieda sa zhodla, že to bola najlepšia exkurzia, na akej sme boli.

                                                                                                                                                                         Milena  Ščurková

Fotogaléria

Novinky v kocke