Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Divadelné predstavenie

Každoročne sa žiaci našej školy zúčastňujú divadelných predstavení v anglickom jazyku.

Tento rok nebol výnimkou. V stredu 2.11.2016 sme mali možnosť pozrieť si divadelné predstavenia, ktoré nám zahrali herci Divadelného centra z Martina. Žiaci 4., 5., a 6. ročníka si mohli užiť klasickú rozprávku Kocúr v čižmách v zábavnom a melodickom prevedení, ktoré bolo plno chytľavých songov a starší žiaci 7., 8., a 9 . ročníka so záujmom sledovali Petrov príbeh o tom, ako sa na prvý pohľad z nemožnej misie dá vyčarovať dielo prospešné pre všetkých.

Anglické predstavenia tohto typu v sebe spájajú príjemné s užitočným, pretože nás vždy nielen pobavia, ale aj preskúšajú našu zdatnosť v porozumení anglického hovoreného slova.

Po pár kontrolných otázkach sme zistili, že naši žiaci takmer všetkému perfektne rozumeli, za čo im patrí veľká chvála.

 

(text: Mgr. D. Porubská)

Novinky v kocke