Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Tretiaci v kozme

V piatok 11.11. 2016 sme šli do Bratislavy na exkurziu Discovery  Cosmos. Bolo to ohromne zaujímavé. Na samom začiatku nám dali do rúk diaľkové ovládače. Nechápavo sme pozerali na tento výdobytok techniky. Asi to bude na ovládanie učiteľky, aby šla tam, kam chceme. Ale čo ak stlačíme viacerí naraz? Pani, ktorá nás privítala, hneď všetko uviedla na pravú mieru. Takmer pri každom paneli alebo vitríne/exponáte bolo uvedené číslo, ktoré sme vyťukali na ovládačke, stisli „play“ a pridržali sme si ju pri uchu.

Tam nám – deťom, rozprával chlapčenský hlas všetky zaujímavosti výstavy. Pani učiteľky mali dospelácky výklad. Preto kým oni dopočúvali jednu nahrávku, my sme stihli aj dve-tri. Bolo to fajn, lebo sme sa mohli pohybovať voľne v priestore daného „sektora“ a zdržať sa pri tom, čo nás zaujalo tak dlho, ako sme chceli. Na záver sme vyskúšali miestne atrakcie – trenažér pre kozmonautov, simulácia raketoplánu, jazda lietadlom. Výstava sa nám veľmi páčila.

Fotogaléria

(text, foto: Mgr. Z. Katrebová, Mgr. E. Caleková)

 

Novinky v kocke