Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Projekt „VIEM, ČO ZJEM“

V tomto školskom roku sme sa zapojili do projektu „ VIEM,ČO ZJEM“ a tak podporili spoločný záujem  o zdravý spôsob života našich žiakov. Projekt „Viem, čo zjem“ je prvým ročníkom celosvetového programu Nestlé Healthy Kids realizovanom na Slovensku. Jeho cieľom je motivovať žiakov základných škôl vo veku 9 – 12 rokov ( 4. - 7. ročník) k vyváženému životnému štýlu, správnym stravovacím návykom a podporiť ich záujem o pohybové aktivity. 

Žiaci sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií, zážitkovou formou mali možnosť overiť si vlastné poznatky o zdravom a nezdravom stravovaní, v jednotlivých skupinách diskutovali o množných následkoch a príčinách životosprávy. Projekt „Viem, čo zjem“ sa realizuje s odporúčaním Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Odborným partnerom je Úrad verejného zdravotníctva SR. Viac informácií o projekte je dostupných na webovej stránke www.viemcozjem.sk

Koordinátor projektu: PaedDr. Beáta Szőcsová

Fotogaléria

(text, foto: PaedDr. Beáta Szőcsová)

Novinky v kocke