Základná škola sv. Svorada a Benedikta

„Ani chvíľu sme sa nenudili ... "

Alebo: „Ako rýchlo to prešlo." To boli vzácné slová našich žiakov na konci dvojhodinového maratónu objavovania princípov rôznych modelov z fyziky, biológie a chémie. Navštívili sme zábavné centrum vedy v Bratislave - Aurelium. Centrum vedy je miesto, kde sa prelína zábava s učením v duchu hesla Jána Amosa Komenského „Škola hrou", kedy je vedecký poznatok alebo akékoľvek učivo skryté v zábavnom experimente. Využívajú sa tu neformálne metódy, vyvažujúce prvky hry a vzdelávania. Idea centra vychádza z názoru, že najlepšie sa každý učí pomocou vlastných skúseností a zážitkov.

Ako prežili žiaci 6.A a 8.A v centre vedy a ako sa prešli historickým centrom „malého" Ríma Vám ponúkame vo fotogalérii.

Fotogaléria

(text: Mgr. B. Farkašová, foto: Mgr. B. Rajtarová)

Novinky v kocke