Základná škola sv. Svorada a Benedikta

3.A a 3.B v Bojniciach

Po celoročnej práci  v školských laviciach sme  sa dňa 13.6.2018 vybrali žiaci 3.A a 3.B na výlet do Bojníc

Našou  prvou zastávkou bol legendami opradený Bojnický zámok. Špeciálnou prehliadkou pre deti pod názvom „Išlo vajce na vandrovku“ sme  sa  pomocou vajíčka a jeho kamarátov  vybrali na vandrovku  objavovať  svet.  Za každé dobrodružstvo a každú prekonanú prekážku sme  získali cenný náramok priateľstva.

Po obednej prestávke pri 700 ročnej lipe Mateja Korvína sme navštívili najstaršiu ZOO  na Slovensku.  Deti najviac zaujali opice, slony, ťavy, poníky a rodinka surikat. Spoznali sme i menej známe živočíchy, o ktorých sme  si prečítali na informačných tabuliach.

Po celodennom spoznávaní krásneho kúta našej vlasti  sme sa unavení, no obohatení o nové poznatky a zážitky vrátili domov.

 Fotogaléria

(text, foto: Mgr. K. Bottová)

Novinky v kocke