Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Rozmnoženie šľahačky

Vau, fíha, super... boli slová žiakov, ktorí napäto pozorovali pokusy z fyziky. Fakulta prírodných vied UKF v spolupráci s občianskym združením Viac ako učenie organizovali pre žiakov základných škôl fyzikálnu šou s názvom Fyzika všetkými zmyslami. Ide o voľné pokračovanie fyzikálnej šou Fyzika naživo. Tretí ročník bol venovaný hmatu a experimentom súvisiacich s tlakom. Experimenty boli pripravené tak, aby sme sa zabavili a popri tom niečo naučili. Radosť v očiach našich žiakov bola najväčšou odmenou pre obetavých organizátorov, ktorí tento rok prvý krát pripravili malé pomôcky pre každého žiaka.

Vidieť zmiznutie plyšového maca, horúcu fontánu, experimenty s tekutým dusíkom, státie na čestvých vajíčkach bez rozbitia, marshmallow cukríky vo vákuovej výveve a ich reakcie, „rozmnoženie“ šľahačky ... bol žážitok.

 

Fotogaléria

(text, foto: B. Farkašová)

Novinky v kocke