Základná škola sv. Svorada a Benedikta

1. miesto v celoslovenskej súťaži.

Od čias stredovekých skriptorov (tí, čo v kláštoroch ručne prepisovali Biblie) sa veľa zmenilo. Nemec Guttenberg vynašiel kníhtlač. Odvtedy berieme do rúk voňavé knihy. Virtuálny svet nám ponúkol internet. Nové formy písania vo Worde. Napísať text, vytvoriť niečo zmysluplné, to už je talent daný od Pána Boha. Je v nás všetkých, len ho treba objaviť. Ako na to? Začneš prosbou, modlitbou a radami odborníkov. Čítaš veľa kníh? Rád píšeš slohy? Poradí Ti aj pani učiteľka slovenského jazyka. Opýtajte sa spolužiakov, ktorí s vlastnou tvorbou už majú skúsenosti: (bratia Adama Filip Križanovci z 8.A, Žaneta Holecová z 8.A). Emka Doláková zo 6.A je víťazkou tohtoročnej literárnej celoslovenskej súťaže na tému: Alexander Dubček – významná osobnosť moderných dejín Slovenska.

Cenu si prevzala v Uhrovci – rodisku Ľudovíta Štúra. Na Slovensku je veľa škôl. Pri odovzdávaní cien sme počuli meno práve tej našej. Recept je ľahký. Skúsme v ľuďoch vidieť dobro, všedné veci nevšedne a úprimne sa tešiť z obyčajných dní. Tak vezmi pero, odvahu a skús to!

(text: Mgr. I. Gulišová)

Novinky v kocke