Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Biblická olympiáda

21.3.2018 – deň, keď naši spolužiaci zostali doma kvôli deviatackému monitoru, ale my tri, Tamara Lieskovská z 8.A, Kamila Líšková zo 7.A a Natálka Vrchovská zo 6.A, sme sa vybrali na piaristické gymnázium, aby sme si zasúťažili v dekanátnom kole Biblickej olympiády. Mali sme naštudovanú knihu Genezis a evanjelium podľa Marka. Po sv. omši nás usadili v jedálni, kde sme spolu ako tím riešili rôzne úlohy. Test, ktorý sme mali vyplniť v priebehu 5 minút, nebol taký ťažký a spoločnými silami sme ho zvládli. Keď sme však mali napísať, kde sa stal ktorý zázrak z evanjelia, neboli sme si také isté, no napriek tomu sme získali dosť bodov.

Ostatné úlohy sme prekonali ľavou zadnou. Po výbornom obede, ktorý nám ponúkli, sme sa presunuli do kostola, kde nám oznámili výsledky. Verte či neverte, ale naša škola sa tešila z krásneho druhého miesta.

(text, foto: Mgr. Sr. Mária Agáta Šebová)

Novinky v kocke