Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Celoslovenské kolo súťaže LIEČIVÉ RASTLINY

Timotej Tužák z 5.A získal vynikajúce 1. miesto v celoslovenskom kole  Liečivé rastliny, ktoré sa konalo v Krupine v dňoch 8.6. – 10.6.2018 . Timotej na súťaži ukázal veľmi dobré vedomosti.

Súťaž bola rozdelená na tieto časti: test, poznávanie živých rastlín, určovanie herbárových položiek, určovanie čajov . Večer v piatok a v sobotu  sa súťažiaci zúčastnili tvorivých dielní . Prvý večer mali  quilling – umenie z papiera. Základom tejto techniky je rolovanie, stláčanie, tvarovanie prúžkov papiera, z ktorého sa vytvárajú nádherné a originálne vzory- kvietky, srdiečka, zvieratká. Druhý večer  sa  naučili základy modrotlače. V sobotu  mali poznávaciu vychádzku a vyšli aj na strážnu vežu Vartovku , ktorá sa nachádza nad mestom Krupina.

 

Fotogaléria

(text, foto: PaedDr. Beáta Szőcsová)

Novinky v kocke