Základná škola sv. Svorada a Benedikta

Kurz prvej pomoci

V pondelok 8.4. prišla do školského klubu vzácna návšteva - študentky zo Strednej zdravotníckej školy v Nitre spolu s p. prof. Máriou Krištofovou. Deťom z 1.A ukázali ako správne podať prvú pomoc, ako pomôcť človeku v ohrození života i to, ako sa správne starať o naše zúbky a ústa.

Čakali na nás 3 stanovištia, na ktorých sme sa všetci vystriedali. Na prvom sme sa naučili čo je to stabilizovaná poloha a ako pomôcť pri šoku. Na druhom stanovišti sme si mohli priamo na figuríne vyskúšať masáž srdca a umelé dýchanie. Na poslednom stanovišti nám porozprávali o správnej starostlivosti o naše zuby. Naučili sme sa používať zubnú niť a porozprávali sme sa o tom, aké potraviny jesť a ktorých sa vyvarovať, aby naše zúbky boli silné a zdravé.

Veľmi pekne ďakujeme za všetko, čo nás dievčatá naučili a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

Fotogaléria

(text, foto: Mgr. Katarína Borovská)

Novinky v kocke